Strona Główna 2013

PUCHAR WYRYP to wspólny ranking maratonów na orientację (pieszych, rowerowych oraz adventure) rozgrywanych na terenach górskich. W tym roku jest to ranking 4 imprez z „wyrypą” w nazwie, czyli Izerskiej, Rudawskiej, Kaczawskiej oraz Szklarskiej. Ranking ma na celu wyłonić najlepszych "wyrypiarzy" w kategorii pieszej, rowerowej i mix, spośród uczestników pieszych maratonów na orientację, rowerowych maratonów na orientację oraz advanture race rozgrywanych w ramach: Szklarskiej Wyrypy, Rudawskiej Wyrypy, Izerskiej Wielkiej Wyrypy oraz Kaczawskiej Wyrypy.

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W PUCHARZE WYRYP 2014


     

SZKLARSKA WYRYPA

Szklarska Poręba
8-9 marca 2013

Szklarska Wyrypa jest rajdem przygodowym, polegającym na pokonaniu  wyznaczonej trasy (na podstawie map, schematów i opisów). Na trasie uczestnicy będą mieli do wykonania zadania specjalne związane z poruszaniem się na linach oraz odcinki specjalne, polegające na zbadaniu jakiegoś rejonu i odnalezieniu punktów kontrolnych.

Trasa będzie podzielona na odcinki piesze, rowerowe (tylko w wariancie zespołowym) oraz narty biegowe . Będzie miała odpowiednio 50 km (wariant indywidualny) lub 90 km (wariant zespołowy MEDIUM) lub 120 km (wariant zespołowy LONG).  Przebiegać będzie po terenach leśnych, drogach, łąkach, bezdrożach, a także w terenie miejskim.

Wszystkie szczegółowe informację można znaleźć na stronie internetowej
http://szklarskawyrypa.pl

 

 

RUDAWSKA WYRYPA

Rudawy Janowickie / gmina Mysłakowice
3-5 maja 2013
 

Rudawska Wyrypa to ekstremalny górski maraton na orientację rozgrywany zarówno na trasach pieszych jak i rowerowych  adresowany zarówno do biegaczy i kolarzy z ambicjami sportowymi jak i do piechurów oraz rowerzystów chcących sprawdzić swoje możliwości.

Areną maratonu są przepiękne góry - Rudawy Janowickie, które choć swą wysokością nie przekraczają 1000 m n.p.m. to jednak swoim ukształtowaniem zmuszą uczestników Rudawskiej Wyrypy do wysiłku niejednokrotnie ponad swoje możliwości.

Zapewniamy, że trasy utrwalą się w Waszej pamięci nie tylko wysiłkiem włożonym w ich pokonanie, ale także walorami technicznymi, nawigacyjnymi oraz krajoznawczymi, a gwarantujemy że jest na czym zawiesić swój wzrok.

Więcej informacji znajdziecie na stronie
http://rudawskawyrypa.pl

 

 

IZERSKA WIELKA WYRYPA

Lwówek Śląski
16-18 sierpnia 2013
 

 Izerska Wielka Wyrypa to impreza, która ma na celu promować region turystyczny Pogórza Izerskiego i Gór Izerskich, a wszystko to na tle piękna przyrody. Impreza łączy w sobie elementy sportowej rywalizacji, orientacji w terenie, turystyki oraz krajoznawstwa. Rajd jest okazją do spotkań ludzi z całej Polski i sprawdzenia siebie w nietypowych zmaganiach.

Rajd jest ekstremalny , bo niecodziennie idzie się 100 lub 50 kilometrów pieszo czy pokonuje rowerem 150 kilometrów, w dodatku na orientację.  W tym roku organizatorzy przygotowali też trasy na początkujących: pieszą 20- oraz rowerową 75-kilometrową. Po drodze można przeżyć wiele przygód, a wszystko to dzięki pogodzie, leśnej zwierzynie , bądź nierównościom terenu. Nigdy nie wiadomo, co czeka za zakrętem! I to jest chyba najciekawsze w tej zabawie.

Jeśli chcesz „poczuć smak” przygody, doświadczyć działania adrenaliny, poznać nowych ludzi to zapraszamy do spróbowania sił na jednej z tras, a wszystko to w otoczeniu piękna przyrody. Tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć!

Więcej informacji na stronie
http://izerskawyrypa.mcrace.pl


 
 

KACZAWSKA WYRYPA

Góry Kaczawskie / gmina Świerzawa
4-6 października 2013
 

Kaczawska Wyrypa, kolejna impreza organizatorów Rudawskiej Wyrypy, to maraton na orientację rozgrywany na terenie Gór Kaczawskich.

Uczestnicy imprezy będą mieli do wyboru jedną z trzech tras: pieszą 50 km lub 100 km lub rowerową o dystansie 150 km. Wszystkie trasy maratonu planujemy zorganizować jako złożone z dwóch pętli. Przewyższenia wszystkich tras będą łagodniejsze od tych, z którymi niektórzy z Was mieli okazję zmierzyć się na Rudawskiej Wyrypie. 

Szczegółowe informacje na stronie
http://kaczawskawyrypa.pl