Strona Główna 2015

  PUCHAR WYRYP to wspólny ranking maratonów na orientację (pieszych oraz rowerowych) rozgrywanych na terenach górskich. W tym roku jest to ranking 7 imprez rozgrywanych w różnych pasmach górskich. Celem Pucharu jest promowanie górskich imprez na orientację jako najbardziej wymagających ultramaratonów z mapą i kompasem.


ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W PUCHARZE WYRYP 2015

najbliższa pucharowa impreza to
MORDOWNIK
11-13.09.2015 


 


RUDAWSKA WYRYPA

 

Rudawy Janowickie / Janowice Wielkie
1-3 maj 2015

Rudawska Wyrypa to ekstremalny górski maraton na orientację rozgrywany zarówno na trasach pieszych jak i rowerowych  adresowany zarówno do biegaczy i kolarzy z ambicjami sportowymi jak i do piechurów oraz rowerzystów chcących sprawdzić swoje możliwości.

Areną maratonu są przepiękne góry - Rudawy Janowickie, które choć swą wysokością nie przekraczają 1000 m n.p.m. to jednak swoim ukształtowaniem zmuszą uczestników Rudawskiej Wyrypy do wysiłku niejednokrotnie ponad swoje możliwości.

Zapewniamy, że trasy utrwalą się w Waszej pamięci nie tylko wysiłkiem włożonym w ich pokonanie, ale także walorami technicznymi, nawigacyjnymi oraz krajoznawczymi, a gwarantujemy że jest na czym zawiesić swój wzrok.

Uczestnicy imprezy będą mieli do wyboru jedną z pięciu tras: pieszą 25 km, 50 km lub 100 km oraz rowerową o dystansie 100 km lub 200 km. 

Więcej informacji znajdziecie na stronie
http://rudawskawyrypa.pl

 


DUSIOŁEK GÓRSKI

Wiśniowa koło Dobczyc
9 maj 2015

 

Dusiołek Górski to jednodniowy rajd górski w pięknej okolicy. Zapraszamy w Beskidy gdzie każdy z Was będzie mógł się zmierzyć z samym sobą i trudami szlaku. Masz przyjaciela - weź go ze sobą na wędrówkę. Nie masz przyjaciela - może poznasz go na trasie naszego rajdu?

Więcej informacji na stronie

http://dusiolek.pl

 


PRUCHNICKIE HARCE

Świebodna
9 maj 2015

 

Więcej informacji na stronie

http://ckpruchnik.pl/imprezy-cyklincze/pruchnickie-harce.html

 
MORDOWNIK


Stadniki koło Dobczyc
11-13 wrzesień 2015

Więcej informacji na stronie

http://ckpruchnik.pl/imprezy-cyklincze/pruchnickie-harce.html

 
DUSIOŁEK GÓRSKI10 październik 2015

Więcej informacji na stronie

http://dusiolek.pl

 


JESIENNE BESKIDZKIE KORnO


17 październik 2015

 

Organizatorem KoRNO jest Rowerowa Norka czyli rowerowy duet – Monika Kosmala i Tomasz Jeliński.

KoRNO czyli Kosmiczne Rajdy na Orientację ze względu na specyfikę, przyciągają nie tylko doświadczonych w orientingu ale także osoby, które nigdy wcześniej nie spotkały się z taką formą aktywnego spędzania wolnego czasu. To od uczestnika rajdu zależy ile punktów zdobędzie, jak długa będzie trasa rajdu.

W KoRNO zawsze dajemy szansę na zabawę zarówno piechurom i biegaczom jak
i rowerzystom.

Więcej informacji na stronie
http://rajdynaorientacje.rowerowanorka.pl/

 


KACZAWSKA WYRYPA

 

Góry Kaczawskie / gmina Świerzawa
13-14 listopad 2015

Kaczawska Wyrypa, kolejna impreza organizatorów Rudawskiej Wyrypy, to maraton na orientację rozgrywany na terenie Gór Kaczawskich.

Uczestnicy imprezy będą mieli do wyboru jedną z pięciu tras: pieszą 25 km, 50 km lub 100 km oraz rowerową o dystansie 75 km lub 150 km. Wszystkie trasy maratonu planujemy zorganizować jako scorelauf. Przewyższenia wszystkich tras będą łagodniejsze od tych, z którymi niektórzy z Was mieli okazję zmierzyć się na Rudawskiej Wyrypie. 

Szczegółowe informacje na stronie
http://kaczawskawyrypa.pl